Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Întâlnire pe teme ecologice

Купить СНПЧ А7 Йошкар-Ола, оперативная доставка

Întâlnire pe teme ecologice între reprezentanţii a două şcoli sătmărene

În cadrul parteneriatului dintre Colegiul Tehnic „Unio-Traian Vuia” Satu Mare şi Şcoala Gimnazială Mircea Eliade Satu Mare (parteneriat stabilit cu ani în urmă), a avut loc o întâlnire între elevii celor două instituţii de învăţământ. Manifestarea s-a desfăşurat în prezenţa directorului dr. Popescu Vlaicu.

 

Tema întâlnirii a fost „Porţile verzi”, o dezbatere despre consecinţele încălzirii globale, metode de a păstra mediul înconjurător curat, în stare bună, pentru generaţiile viitoare.
Din partea Şcolii Gimnaziale Mircea Eliade a participat un colectiv de elevi din clasele a VI-a, coordonaţi de profesorii Gyökös Francisc şi de Ligeti Csilla. Cu acest prilej, elevii au prezentat planşe şi soluţii de urmat în problema protejării mediului înconjurător, soluţii ce privesc atât prezentul, cât şi viitorul nostru ca naţiune.
Informaţiile ne-au fost comunicate de profesoara Cornelia Bălan Pop.

 Întâlnire pe teme ecologice
 Întâlnire pe teme ecologice

Despart


: