Logo

Duminică, Mai 26, 2019

“Mama, fiinţa cea mai dragă”

Купить СНПЧ А7 Йошкар-Ола, оперативная доставка

„Mama, fiinţa cea mai dragă” este un concurs care  reprezintă un exercițiu de creativitate, dar şi de exprimare artistico-plastică a sentimentelor copiilor pentru mama care este cea mai de preţ comoară pentru sufletul fiecărui copil.

            Şcoala GimnazialĂ “MIRCEA ELIADE”  cu sprijinul Inspectoratului Şcolar Judeţean a organizeazat concursul de desen intitulat “Mama, fiinţa cea mai dragă”.

          Acest concurs şi-a  propus să ofere elevilor claselor primare posibilitatea de a-și demonstra originalitatea, ilustrând prin desen sau   pictură tema propusă. Concursul dorește descoperirea de noi talente artistice în rândul elevilor, creșterea interesului acestora pentru pictură, fiind în același timp un prilej de stabilire a relațiilor de colaborare între Școala Gimnazială “Mircea Eliade” și școlile existente la nivelul județului Satu Mare.

           La concurs au participat preşcolari şi elevi din  clasele primare din judetul Satu Mare.

Despart


: