Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Ziua Ştafetei

Купить СНПЧ А7 Йошкар-Ола, оперативная доставка

La invitaţia fundaţiei Terre des hommes, elevii Şcolii Gimnaziale ,,Mircea Eliade,, au fost implicaţi într-un proiect internaţional ,, Ziua Ştafetei-acum desichid eu,,. Elevii au fost încurajaţi să se gândească la viitorul lor, să se implice în luarea deciziilor care îi privesc direct, să îşi răspundă la o întrebare importantă ,,ce vreau eu să devin când voi fi mare ?,,.

Ei au experimentat pt o zi profesia visată, cea de judecători şi cea de hair-stilist. Au primit ştafeta de la mentorii lor, doamna judecător, Pop Camelia şi doamna Popescu Adriana. Elevii au primit lămuriri şi explicaţii referitoare la meseria aleasă, iar la final s-au arătat mulţumiţi de această experienţă. Coordonatorii acestui proiect au fost doamna dir. adj. Pal Stela şi doamna profesoară de la învăţământul primar, Alina Chiş .

Încheierea proiectului s-a desfăşurat în sala mică a Consiliului Judeţean, unde au participat d-l insp. pe activităţi extra- şcolare, Miclăuş Nicolae, doamna director, Mariana Sălăgean, doamna dir. adj. Pal Stela, doamna Suciu Mirela, din partea Asociaţiei ,,Din suflet pentru oameni,, care a susţinut financiar o parte din costurile proiectului, doamna judecător, Pop Camelia, doamna cosilier educativ, Anca Şimonca, dar şi părinţi şi elevi ai şcolii. 

Despart


: