Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Ziua României

Купить СНПЧ А7 Йошкар-Ола, оперативная доставка

În data de 26.11.2014, a fost sărbătorită Ziua României, prilej cu care domnul profesor de istorie, I. Iovan , a ţinut un discurs referitor la semnificaţia zilei de 1 Decembrie, a prezentat un film cu discursul de la Marea Unire a lui Iuliu Hossu, iar apoi a provocat clasele de a VIII a la un concurs.

Clasa a VIII a A ( Cristina Ardelean, Petruţ Alex, Soran Andreea) a acumulat 78 puncte şi s-a clasat pe locul I, locul II a fost obţinut de echipajul clasei a VIII a E ( Kuki Csaba, Nyiri Istvan şi Hauler Vivien) cu 65 de puncte, iar locul III clasa a VIII a C ( Cserepes Alexia, Deme Renata şi Marcocean Raisa) cu 54 de puncte. Clasele a VIII a B şi D au obţinut menţiuni. 

 Ziua României
 Ziua României
 Ziua României

Despart


: