Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Ziua comemorării holocaustului

Купить СНПЧ А7 Йошкар-Ола, оперативная доставка

        La Şcoala Gimnazială ,,Mircea Eliade,, clasa a VIII a A, coordonati de consilierul educativ, prof. Anca Şimonca au întreprins o activitate extraşcolară pentru a marca ziua comemorării Holocaustului în România. S-a dorit trezirea interesului pentru evenimentele istorice semnificative, informarea elevilor asupra greşelilor trecutului.

Elevii s-au arătat interesaţi de acest subiect şi au realizat referate pe această temă, au pregătit colegilor oaspeţi la eveniment pliante de informare asupra evenimentului, iar în final au urmărit un film documentar intitulat: ,, Băiatul cu pijamale în dungi,,. De asemenea, elevii s-au bucurat de prezenţa doamnei profesoare Rodica Manţa, care, cu toate că şi-a încheiat activitatea la şcoala, a fost invitata specială a elevilor pentru a ţine un mic discurs despre evenimentul marcat.  

 ZIUA COMEMORĂRII HOLOCAUSTULUI
 ZIUA COMEMORĂRII HOLOCAUSTULUI

Despart


: