Logo

Duminică, Mai 26, 2019

“Săptămânii prevenirii criminalităţii” la Şcoala ,,Mircea Eliade,,

Купить СНПЧ А7 Йошкар-Ола, оперативная доставка

Prevenirea delincvenţei juvenile şi a victimizării minorilor au fost temele abordate de comisarul Săndulescu Simona de la Inspectoratul de Poliţie Judeţean Satu Mare, prezentă în mijlocul elevilor de la Şcoala Gimnazială ,,Mircea Eliade,, cu ocazia “Săptămânii prevenirii criminalităţii”, eveniment naţional derulat de Poliţia Română, în perioada 29 septembrie-3 octombrie 2014, şi aflat la a IX-a ediţie.

Cu această ocazie în sala festivă s-au adunat un număr de aproximativ 60 de elevi, pt a purta discuţii în legătură cu acest subiect. La această întrunire au fost prezenţi, de asemenea , doamna director a şcolii, Mariana Sălăgean, psihologul instituţiei -Adrian Călin şi consilierul educativ –Anca Şimonca. Elevii s-au arătat interesaţi de problemele dezbătute, iar doamna comisar le-a expus riscurile la care se expun tinerii în ziua de azi prin utilizarea internetului şi mai ales a facebook-ului.

 Săptămânii  prevenirii criminalităţii
 Săptămânii  prevenirii criminalităţii

Despart


: