Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Saptamana "Scoala altfel"

Saptamana "Scoala altfel" a debutat cu concursul "Fii inteligent la metematica" .La concurs au participat elevii din invatamantul primar.

Le uram mult succes!

Marti, Scoala gimnaziala Mircea Eliade in parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean si Trustul de presa "NordVest TV Advertising a gazduit Clubul de presa.Lucrarile workshop-ului s-au desfasurat pe trei sectiuni:presa scrisa, stiri audio-vizual si talk show.Au participat echipaje de la Scolile gimnaziale "Avram Iancu", Lucian Blaga" "Grigore Moisil" si "Mircea Eliade" alaturi de elevii de gimnaziu de la Colegiile "Mihai Eminescu","Doamna Stanca", Liceul de arte "Aurel Popp" si Liceul teologic "Nicolae Steinhardt".

Multumim elevilor, cadrelor didactice si nu in ultimul rand mentorilor Trustului de presa Nord Vest TV Advertising.

In sala de sport a scolii elevii din clasa a IVC indrumati de prof. Alina Puscas au prezentat un minunat dans medieval elevilor prezenti.Elevii din invatamantul gimnazial cls.VIIA,VIIB coordonati de d-na dir. ed. prof. Rodica Manta  , au prezentat o parada a costumelor medievale.Parintii au fost prezenti la aceasta activitate.

Despart


: