Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Concurs Național de Povești „Pe aripile basmelor”

Sâmbătă, 25 ianuarie 2014, începând cu ora 9, la Școala Gimnazială “Mircea Eliade” s-a desfășurat faza județeană a Concursului Național de Povești ”Pe aripile basmelor”, concurs prevăzut în calendarul Concursurilor Naționale finanțate de către Ministerul Educației Naționale în anul școlar 2013-2014.

La concurs au fost înscrise 142 echipe formate din câte patru elevi din clasele II-IV cu predare în limba maghiară. După desfășurarea etapelor pe școală și zonală, s-au calificat pentru faza județeană un număr de 24 echipe.Concursul constă în rezolvarea unor fișe de lucru concepute de către Comisia Națională de Organizare a Concursului.

Primele trei echipe din clasamentul fazei județene a concursului vor reprezenta județul Satu Mare la faza națională, organizată la Oradea în perioada 21-23 martie 2014.
Organizatorii acestui concurs sunt: Roman Melinda şi Leiti Monika, prof. înv.primar din unitatea noastră.

Despart


: