Spectacol "Merry Christmas–Joyeux Noël" 2013

In pragul sarbatorilor de iarna, profesorii de limbi moderne impreuna cu grupuri de elevi ai Scolii "Mircea Eliade"
au sustinut vineri, 13 decembrie 2013, un program artistic intitulat "Merry Christmas–Joyeux Noël".
Pe scena Salii festive a scolii au evoluat:

• elevi ai claselor 0 B, a III-a A şi D şi a IV-a B cu poezii şi colinde de Crăciun. Profesor coordonator Irina Munteanu.
  • un grup de elevi din clasa a VII-a A au interpretat sceneta "A Christmas Carol" sub indrumarea profesoarei Ioana Pop.
  • elevii clasei a VI-a C au interpretat colinde in limba franceza, pregatiti de profesoara Irina Kiraly.
  • elevi din clasele a VII-a A si C au prezentat un colaj de colinde in limba engleza. Profesor indrumator Alina Puscas.
  • un grup de elevi din clasa a VIII-a C au recitat poezii si au interpretat colinde in limba engleza. Profesor coordonator Aliz Szabo.