Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Targului Mosului

Editia cu numarul VI a Targului Mosului s-a desfasurat la sediul redactiei Informatia Zilei. Evenimentul a fost organizat de Informatia Zilei, Informatia TV, Hotel Restaurant Poesis si Szatmari Magyar Hirlap, in colaborare cu Primaria minicipiului Satu Mare si a adus in fata spectatorilor mai multe grupuri de colindatori.
Duminica, 8 decembrie au debutat pe scena, pentru prima data intr-un studio TV elevii clasei pregatitoare A . Conform articolului scris de Ioana Vladimirescu si publicat in cotidianul local Informatia Zilei din 10 decembrie 2013 copilasii din clasa pregatitoare A de la Scoala Gimnaziala “Mircea Eliade” din Satu Mare, au fost “pur si simplu extraordinari”.
Cu ocazia sarbatorilor de Craciun evolutia copiilor va fi prezentata in emisiuni difuzate de postul local de televiziune ITV.Asadar fiti cu ochii pe ITV in aceste sarbatori!

Despart


: