Duminică, Decembrie 09, 2018

Ziua Ştafetei

Pe terenul de fotbal

În cadrul proiectului "Ziua Ştafetei" un grup de elevi, l-au avut ca mentor pe Ciprian Prodan. Ei au participat la un antrenament susţinut de antrenorul Ciprian Prodan pe terenul de fotbal de la Vila Rania. Mulţumim pentru implicare d-lui Daniel Prodan şi d-lui Florin Mulcuţan, preşedintele ASOP Mircea Eliade. Profesor însoţitor Gheorghe Petrovici.

Secvenţe dintr-o lecţie

În cadrul proiectului "Ziua Ştafetei" un grup de elevi au avut-o ca mentor pe d-na profesoară Simina Burian. Elevii implicaţi în proiect sub coordonarea doamnei profesor au susţinut câteva secvenţe dintr-o lecţie. Profesor însoţitor Iolanda Szabo.

La Spitalul Judeţean

În cadrul proiectului "Ziua Ştafetei" un grup de elevi au avut-o ca mentor pe d-na doctor Paula Mare, director medical la Spitalul Judeţean Satu Mare. Elevii au făcut cunoştinţă cu aparatura medicală, au participat la o şedinţă de lucru unde li s-au  adus la cunoştinşă studiile pe care trebuie să le urmeze pentru a fi doctori. Profesori insoţitori Maria Câmpan şi Cristina Oprişa.

La Spitalul Judetean1
 La Spitalul Judetean2

La festivitatea de inchidere a proiectului "Ziua Ştafetei", care a avut loc la sala mare de şedinţă de la Muzeul Judeţean, au fost înmânate diplomele pentru mentorii:

• Dorel Coica - Primar
  • Sergiu Chiorean - programator IT