Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Proiect "Adiflor"

Proiect,, Adiflor´´- proiect limba franceza promovat anul trecut, care a durat un de zile si s-a finalizat in 01.11.2013, la care au participat alaturi de Ambasada Frantei, Institutul cultural francez, mai multe scoli de judetul Satu Mare, alaturi de alte scoli din toata tara

Acest proiect promoveaza ,,placerea elevilor de a citi in limba franceza´´ care s-a finalizat prin oferirea a aprox 170 carti cadou pentru scoala noastra,,Mircea Eliade´´: carti noi de gramatica, de literatura, benzi desenate cu CD-uri, harti, pliante, jocuri, dictionare, carti de istorie si geografie -  de fapt mai multe domenii de cultura generala din care elevii vor putea alege in functie de preferinte pentru a citi, a se documenta. Aceste carti au fost donate catedrei de limba franceza, care vor fi depozitate in scoala si puse la dispozitia elevilor pentru lectura in cadrul orelor de limba franceza - cu teme de cultura, respectiv alte activitati in cadrul activitatii ,,scoala altfel´´.  Proiectul a fost sustinut in scoala de d-na profesoara de limba franceza Irina Kiraly.

 Proiect
 Proiect
 Proiect

Despart


: