Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Concursul Interdisciplinar “+ / - POEZIE”

Sâmbătă, 20 aprilie 2013, încep]nd cu ora 10, s-a desfășurat la Școala Gimnazială "Mircea Eliade" din Satu Mare, etapa județeană a Concursului Interdisciplinar ”+ / - POEZIE" (Limba română și Matematică), adresat elevilor din clasele a V-a si a VI-a. La concurs au participat  160 elevi din clasele a V-a si a VI-a 12 profesori supraveghetori 22 de profesori evaluatori (română și matematică) .

 

Pentru etapa națională s-au calificat doi elevi Pandi Patrick, clasa a V-a, Colegiul Național Doamna Stanca Satu Mare, Bucseneanu Sorana, clasa a VI-a, Colegiul Național Mihai Eminescu Satu Mare.

Etapa națională se va desfășura în perioada 24- 26.05.2013, la Focșani, în județul Vrancea.

{webgalley}Concursul InterdisciplinarConcursul InterdisciplinarConcursul Interdisciplinar{/webgallery}

Despart


: