Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Consiliul elevilor

      Miercuri, 27 martie 2013 in Sala festiva a Scolii s-a incheiat o prima etapa din cadrul Campaniei sa fii mai bun cu cel de langa tine,un proiect educational ce se desfasoara in perioada februarie-mai 2013 si a fost initiat de Consiliul elevilor din scoala noastra.          Etapa aceasta a cuprins filme , spoturi si filme realizate de elevii din clasele III C, V A, V B,VI C, VII B,VII C, VIII A si VIII B si care au aratat alternative la comportamentul violent sau atitudini comportamentale care nu se bazeaza pe fair play, altruism, prietenia sau colegialitate.
Cuvantul de ordine pe toata perioada acestei zile ca de altfel in timpul desfasurarii Campaniei este,asa cum indemnau regizorii spotului clasei a VIII B, INTOARCE SPATELE VIOLENTEI !
Avem convingerea ca increderea in relatiile de colaborare si prietenie vor exista cu mai multa putere in scoala noastra.
Consilier educativ Rodica Manta
 

Despart


: