Duminică, Decembrie 09, 2018

Concursul "Mesevetélkedő" faza judeteană

concurs

La scoala noastra, sambata 02 febr. 2013 intr-o atmosfera de adevarata competitie si spirit de echipa au participat peste 100 de elevi din invatamantul primar sectia maghiara la Concursul Mesevetélkedő.

Acest concurs acest organizat de patru ani incoace la scoala noastra de catre doua profesoare din inavatmantul primar ROMAN MELINDA si LEITI MONIKA , cu mult profesionalism si competenta.

Au fost invitati profesori si invatatori  din tot judetul.Alaturi de ei din partea I.S.J Satu Mare a participat chiar in juriu doamna  inspector de la invatamantul primar sectia maghiara Szejke Ottilia.La concurs au participat castigatorii din anul scolar trecut care au ajutat la buna desfasurare a concursului.In timp ce elevii raspund la alte sarcini juriul corecteaza.Pauza este foarte prielnica pentru a se simti bine impreuna.

Iata si castigatorii:

1.