Logo

Duminică, Mai 26, 2019

Concursul "Mesevetélkedő" faza judeteană

concurs

La scoala noastra, sambata 02 febr. 2013 intr-o atmosfera de adevarata competitie si spirit de echipa au participat peste 100 de elevi din invatamantul primar sectia maghiara la Concursul Mesevetélkedő.

Acest concurs acest organizat de patru ani incoace la scoala noastra de catre doua profesoare din inavatmantul primar ROMAN MELINDA si LEITI MONIKA , cu mult profesionalism si competenta.

Au fost invitati profesori si invatatori  din tot judetul.Alaturi de ei din partea I.S.J Satu Mare a participat chiar in juriu doamna  inspector de la invatamantul primar sectia maghiara Szejke Ottilia.La concurs au participat castigatorii din anul scolar trecut care au ajutat la buna desfasurare a concursului.In timp ce elevii raspund la alte sarcini juriul corecteaza.Pauza este foarte prielnica pentru a se simti bine impreuna.

Iata si castigatorii: 

1.

  10-es számú Ált. Isk.

 Szatmárnémeti

 

Girls

IV. osztály

Baranyai Dóra

Filip Rebeka

Kallós Erika

Zolcsák Eszter

Lovas Tünde

2.

Hám János iskola

Szatmárnémeti

 

 

Vuk

IV. osztály

Kálai Előd Alex

Kása – Baumli Dávid

Kováts Álmos

Volosin Csenge

Tompos-Urbán Klára

3.

Mircea Eliade Gimnázium Szatmárnémeti

Fantasztikus négyes

IV.F

Romocsa Panna

Kovács Kinga

Liszkai Dorka

Juhász Kristóf

Román Melinda

Despart


: